Exhibition Archive



Artists and Artistic Directors at RAM gallery 1989 – 2018

2018



SVARTJORD (22.02-24.03)

Siren Elise Dversnes Dahle, Mari Østby Kjøll og Yola Maria Tsolis



SYMFONI (06.04-06.05)

Markus Lantto & Per Kristian Nygård



VI MØDES I MØRKET OG GIVER HÅND (11.05-20.05)

Anna Sofie Mathiasen



NOUVEAU NAIVE (25.05-17.06)

Helena Lund Ek, Ida Madsen Følling, Tarald Wassvik, Lene Baadsvig Ørmen



NORTHERN ALCHEMY (06.09-07.10)

Hilde Dramstad, Emil Gustafsson, Marie Hepsø, Jorge Manilla, Jan Eric Skevik,

Runa Vethal Stølen,

Reinhold Ziegler



KROPP/BODY - TEGNESKOLEN 200 ÅR (11.10-21.10)

Ebbe Arneberg, Anders Hald, Berenice Hernández, Klaus Lindbak, Sofia Nömm



PASSIVE AGGRESSIVE (02.11-25.11)

Kiyoshi Yamamoto



VASER OG AKVARELLER (07.12-20.01)

Irene Nordli

2017



MYK STRATEGI, HARD VIRKELIGHET (19.01-12.03)
Anne Biringvad, Ragnhild Lie, Maren Dagny Juell, Kay Williamson



UNTERWANDERUNG (07.04-10.04)
S6XTM_TI, Ignis Al Fata, Scehozaz Wakker, Elbe Lawrence, Dadiana Licciardi, Silenus Wirgo, Dr Mille, Frederic Henry, ChaXcusca, Mykolai Karmonski, Curated by Valerie Mazzanti



FORCE MAJEURE (07.05-21.05)

Julia Pauline Boracco Braaten, Emmy Christensen, Aljosa Erakovic, Solveig Aurora Lien Granberg, Ingvild Hatland, Katrine Rørbakken Lund, Jara Marken, Liv Melin, Hans Hamid Rasmussen, Karin Wyssenbach Røsaker, Liv Tonje Thorsrud, Julia Wallman



DEBATES ON DIVISION (17.06)

Gluklya (Natalia Pershina-Yakimanskaya) and Anna Bitkina,



FØLGE ETTER KATTEN OM NATTEN (31.08-24.09)

Karianne Stensland



LIVING IN THE BEGINNING OF TIMES (05.10-29.10)

Oscar de Carmen & Martina Bobrinkova

 

SEARCHING FOR THE SECRETS AT THE GATES OF DAWN (09.11-03.12)

Johan Urban Bergquist



NEDETID (14.12-21.01.18)

Anna Ihle

2016



SPACES SPEAK #4 (14.01)

HC Gilje & Alexander Rishaug


THE SKY IS ALMOST ALWAYS INCLUDED (21.01-21.02)
Brynhild Seim, Ingebjørg Torgersen, Elinor Ström, Trond Arne Vangen, Morten ML Hansen



HVIT (26.02-27.02) 
Ane Lan


BE EXTENDED (03.03-13.03)
Anneke van der Fehr & Tona Gulpinar



KONSTNÄRSHEMMET (31.03-02.05)

Lisa Stålspets



FLESH (13.05-12.06)

Marte Gunnufsen



I WON'T DO WHAT YOU TELL ME (27.10)

Kunst Vardo



TRANSFORMATIONS: I WENT INTO ANOTHER ROOM (01.09-18.09)

Jørgen Frederik Scheel Haarstad



STØV (30.09-28.10)

Toril Redalen

2015



ANGER MANAGEMENT (23.01-01.03)
Idun Baltzertsen



TRANSFORMATOR (06.03-29.03)

Jørgen F. S. Haarstad, Tulla Elieson, Martin Woll Godal



PERSONA / PARIS WALKS (17.04-18.04)

Ane Lan, Kjetil Skøien



CLAYMATES - COLLABORATION WITH KUNSTHØGSKOLEN I OSLO (07.05-17.05)

Irene Nordli, Trine Wester

 

INVASIVE EXOTICS (29.05-28.06)

Tanya Busse, Joar Nango, Kristin Tårnes, Matti Aikio, Margrethe Pettersen, Kristin Tårnesvik, Jesper S. Eide, Beatriz Santiago Muñoz, Sara Bjarland



NEW YORK TRILOGY (13.08-28.08)

Hanna Schaich



A REAL WORK OF ART (02.09-20.09)

Corina L. Apostol (ArtLeaks), Nikolay Oleynikov (Chto Delat), Federico Geller, Iulia Toma, Fokus Grupa, curated by Rena Rädle & Vladan Jeremic



RE-REMEMBERING (02.10-02.11)

Tore Reisch



EARTH AND REVERIES OF REPOSE

Per Christian Brown

2014



DE ØVERSTE ETASJER (16.01-16.02)
Hanne Frey Husø



ALT KUNNE VÆRT LITT ANNERLEDES (27.02-23.03)

Hans E. Thorsen



BEYOND DARK (03.04-11.05)

Anne Léger



TIME TRAVEL FOR PEDESTRIANS (22.05-22.06)

Tiril Schrøder, Anne Thomassen



ATARAKSIA (14.08-28.09)

May Snevoll von Krogh



TID FOR KUNST? (14.10-14.11)

Kari Anne Helleberg Bahri



FASTER NIRVANA (28.11-14.12)

Øyvind Suul

2013



THE CLOUD, THE WAVE AND THE KOI REMIX (17.01-17.02)
Camilla Luihn



BOXING MEMORIES (01.03-07.04)

Sabina Jacobsson



LANGS HVER EN VEI (18.04-19.05)

Erlend Leirdal



TALES OF HEROES (30.05-23.06)

Design Flanders, Pieter Boons, Heimat



LYSINSTALLASJON (22.08-29.09)

Eva Kun



RETOUCHING (10.10-17.11)

Kristin Bergaust



HARD TRANSITS (28.11-20.12)

Neil Forrest

2012



ODE TIL RØTTENE (14.01-26.02)
Torill Brosten og

Gjertrud Hals

JAN STEINUM (03.03-01.04)

Jan Steinum



I LIKE NORWAY AND NORWAY LIKES ME (12.04-20.05)

Dania Burger



TOO SOLID FOR

POETRY (07.06-17.06)

Maria Brinch



CATCH 1212 1:2 (16.08-23.09)

Tanja Sæter



REMEMBRANCE OF THE SUN (04.10-11.11)

Kristin Sæterdal



SOUND EXHIBITION (13.11-15.11)

Koka Nikoladze



ET GODT MOTIV (22.11-23.12)

Birgitte Sigmundstad

2011



I SAMSPILL (15.01-27.02)
John K. Raustein & Synnøve Øyen

SMYKKER: INTERNAL LANDSCAPES (10.03-17.04)

Heidi Sand



LIVET TEK FOR MYKJE TID (30.04-29.05)

Magnar Gilberg & Bjørg Nyjordet



THE ACT OF MAKING AS AN ACT OF MAKING (09.06-19.06)

Ann Iren Buan &

Janne Kruse



TRO KOPI (20.08-25.09)

Amy Hunting



3753% TØRDAL (08.10-13.11)

Hilde & Bård Tørdal



SEEING IS BELIEVING (19.11-22.12)

Veronika Moen

2010



REKONSTRUKSJONER (27.02-11.04)
Franz Schmidt



THE CASTLE OF DIANA: CULTURAL MEMORIES (24.04-30.05)

Helene Kortner



COLLECTIVE: GRADUATION SHOW (05.06-20.06)

Oliwia Besczynska, Silje Iren Bergsvik, Are Buraas, Christina Christensen, Cecilie Eidskrem, Ida M. Fridstrøm, Eline Nyhus Granholdt, Sherab Gyaltsen, Johannes B. Hansen, Anette Heramb, Ingvild Holtan, Gunnhilde Høyer, Arna Kristine Lund-Johnsen, Ola Jonsrud, Benedicte Lyssand, Inngunn Paulsen, Maria Skjønsberg, Elizabeth Schei, Tine Semb, Tone Berg Størseth



ONTOLOGOS (21.08-)

Johannes Vemren Rygh



MJUK (02.10)

Hanne Friis



MISE EN ABYME (20.11)

Bull.Miletic

2009



BILLEDVEV (17.01-22.02)
Ragnhild Enge



TAKEAWAY (07.03-19.04)

Brit Dyrnes, Arild Juul



POINT OF VIEW (01.05-21.06)

Siri Hermansen



REALITY-SHOW (22.08-27.09)

Mona Næss



DARKNESS REVEALS (03.10-08.11)

Christina Peel



RAM GALLERI 20-ÅRS JUBILEUMSUTSTILLING (19.11-14.02.10)

James Carpenter, Davidson Norris

2008



PRIVATE PROPERTY (17.01-24.02)
Ingrid Askeland



LYDSIRKEL (01.03-29.03)

Tommi Sarkapalo



FISHEYE (05.04-11.05)

Lise Stang Lund



PROXIMITY PART II (22.05-29.06)

Inger Lise Hansen

NÅ KOSER VI OSS (23.08-28.09)

Maria Rodrigues



SUDDENLY I LOVE YOU (10.10-02.11)

Janne Juvi Rasmussen



ONKEL DRO TIL SAMELAND OG TRODDE HAN VAR I AMSTERDAM (08.11-14.12)

Axel Tostrup-Evensen

2007



TEKSTIL (20.01-18.02)
Marianne Mannsåker



VIDEOVERK (24.02-01.04)

Brite Hindal



SMYKKER (28.04-17.06)

Kaja Gjedebo &

Mette Møller



Formidlingsprosjektet



SMYKKER (25.08-30.09)

Putte Helene Dal



TEKSTIL (06.10-04.11)

Guri Svindahl



SKULPTUR (10.11-16.12)

Barbro Raen Thomassen

2006



TEKSTIL (21.01-26.02)
Ellen Hansen



VIDEOARBEID (04.03-02.04)

Anne Lise Stenseth



METALL (29.04-28.05)

Kaja Gjedebo



TEKSTIL (03.06-25.06)

Bodil Sund



METALLSYMPOSIUM (26.08-24.09)

Lars Sture



TEKSTIL (30.09-29.10)

Tove Pedersen



INSTALLASJON (04.11-10.12)

Fanny Sophie Gjestland

2005



TEKSTIL - KHV PRISVINNER -02 (15.01-13.02)
Alexander Grüner



LYSOBJEKTER OG SKAP (19.02-20.03)

Kathrine & Marianne Berg



VIDEOVERK (09.04-08.05)

Brite Hindal



UNTIGHTEN (15.04-08.05)
Ayako Yamada & Ryo Yamada



TEKSTIL (14.05-19.06)

Ingunn Vestby



METALL (27.08-25.09)

Marta Nerhus



KERAMISKE OBJEKTER OG INSTALLASJON - KHV PRISVINNER - 03 (01.10-30.10)

Jørgen Moe



TEKSTIL (05.11-11.12)

Marianne Moe

2004



TEKSTIL (17.01-15.02)
Synnøve Øyen



METALL (21.02-28.03)

Kirsti Reinsborg Grov



HELSINKI IN OSLO (24.04-23.05)



OBJEKTER (29.05-27.06)

Ary Ketting



TEKSTIL (14.08-05.09)

Tone Hellerud



SKULPTUR (11.09-10.10)

Reinhard Haverkamp



INSTALLASJON (16.10-14.11)

Sissel Bergh



LYSOBJEKTER OG SKAP (20.11-19.12)

Kathrine & Marianne Berg

2003



FOTO/TEKSTIL: "UNDER" (11.01-02.02)
Grete Byrkjeland



VIDEOINSTALLASJON: "POINTS OF NO DISPLACEMENT" (08.02-09.03)

Jadwiga Podowska



TEKSTILINSTALLASJON: "MEMENTO MORI" (15.03-13.04)

Ragnhild Monsen



KONSTRUKSJON: "AKVEDUKT" (03.05-25.05)

Jan Steffensen



OBJEKTER I PORSELEN: "OICS" (31.05-29.06)

Gunhild Vatn



TEGNING/KONSTRUKSJON  (16.08-07.09) 

Kjetil Sivertsen



TEKSTIL (13.09-05.10)

Ann Rasmussen



TEKSTIL - KHV PRISVINNER ÅR 2000 (11.10-09.11)

May Bente Aronsen



KERAMIKK (15.11-14.12)

Nina Malterud

2002



TEKSTIL "PULS" (12.01-27.01)
Ann-Kathrin Samuelsen



INSTALLASJON "MOVING THE OCEAN" (02.02-24.02)

Anne Fløttum



NORSKE TEKSTILKUNSTNERE 25 ÅR (02.03-24.03)

Trine Mauritz Eriksen, shibori.offline



MALERISK TEKSTIL "OVERSIKT" (13.04-26.05)

Anita Røkke Olsen



SKULPTUR "GLOBAL ROMANTIKK" (01.06-30.06)

Stefan Christiansen



TEKSTIL "IRON-MEN" (17.08-08.09)

John K. Raustein



UTSMYKKINGSFONDET FOR OFFENTLIGE BYGG 25 ÅR: TEKSTILER MED LYS "TWILIGHT" (14.09-06.10)

Pernille Stoltze,

Janniche Lie



SKYGGER FRA NATTENS DRØMMER (12.10-10.11)

Helge Røed



KERAMISK INSTALLASJON: "ALICE I UNDERLANDET" (21.11-15.12)

Linda Jansson Lothe

2001



DRIVSTOFF - TEKSTIL (06.01-04.02)



"LUX": TRYKK - TEGN - STING (10.02-04.03)

Edith Lundebrekke



INSTALLASJON: "SEMBLANCE" (10.03-08.04)

Roddy Bell



"WARDROBE WRITINGS" NK 25-ÅRS JUBILEUM (26.04-27.05)

Kari Steihaug



KERAMIKK: KHV PRISVINNER - 96 (07.06-01.07)

Beth Wyller



TEKSTIL: ARABESKER OG TROFEER (18.08-09.09)

Sidsel Palmstrøm



KERAMIKK: KHV PRISVINNER -99 (15.09-14.10)

Elisabeth von Krogh



URBAN ASKETISME - METALL (20.10-11.11)



SKULPTUR "MØTE" (17.11-16.12)

Trude Westby Nordmark

2000



DANUTA HAREMSKA (08.01-06.02)
Danuta Haremska



LISE LARSEN KJELSTRUP (17.02-12.03)

Lise Larsen Kjelstrup



ARNE AALBERG (18.03-16.04)

Arne Aalberg



MAREK CECULA (11.05-04.06)

Marek Cecula



ØYVIND SUUL(15.06-06.08)

Øyvind Suul



ANDERS RISHOVD (10.08)

Anders Rishovd



AUD BÆKKELUND (19.08-10.09)

Aud Bækkelund



EIRIK GJEDREM (16.09-08.10)

Eirik Gjedrem



EVA SCHJØLBERG (19.10-12.11)

Eva Schjølberg



TOVE BEATE GROV (23.11-17.12)

Tove Beate Grov

1999



VIDEOINSTALLASJON (09.01-31.01)
Kristin Bergaust



AVTRYKK (06.02-28.02)

Jennifer Hedvig Clough, Rune Elias Helgesen, Bjørg Nedrebø, Tom Erik Brudvik



SKULPTUR (06.03-28.03)

Elin Drougge



TEKSTIL (17.04-23.05)

Bente Knudsen Sanden



TEKSTIL (29.05-20.06)

Kari Hjertholm



UTSMYKKING - NATIONALTHEATRET STASJON (24.06-04.07)



FFF JUBILEUM (19.08-12.10)



RAM GALLERI 10 ÅR: GARDIN (18.09-17.10)





ALEXANDER & SUSAN MARIS

Alexander Maris, Susan Maris



KRISTIN YTREBERG

Kristin Ytreberg

1998



TEKSTIL (15.01-15.02)
Jorun Halsnes Schumann



METALL (19.02-22.03)

Gunhild Tjåland



UTSMYKKING (28.03-26.04)

Johannes Block Hellum



INSTALLASJON (02.05-24.05)

Kurt Johannesen



O.C.E.A.N ARKITEKTUR (04.06-28.06)



TEKSTIL (22.08-13.09)

Nina Kathrine Risåsen



SMYKKER (24.09-18.10)

Sigurd Bronger



KERAMIKK (24.10-22.11)

Tove-Lise Røkke Olsen



METALL (28.11-20.12)

Elsie-Ann Hochlin

1997



KERAMIKK - FOTOGRAFI: GREAT THINGS FROM SOMEWHERE (04.01-26.01)
Ole Johan Aandal, Irene Nordli, Harald Solberg



SMYKKER - OBJEKTER: ASTROIDÉER (01.02-23.02)

Hilde Dramstad, Camilla Luhin, Alida Rudjord Røiseland, Tor Jørgensen



MIXED MEDIA OG FOTOGRAFI: BEAUTY FOREVER (01.03-23.03)

Anna Lindal



SKULPTUR (05.04-27.04)

Kristine Brodersen



TEKSTIL (03.05-08.06)

Målfidur Adalsteinsdottir



KERAMIKK (14.06-10.08)

Søren Ubisch



TEKSTIL (23.08-21.09)

Solveig Aalberg



TEKSTIL (27.09-26.10)

Gro Jessen



INSTALLASJON (01.11-07.12)

Rolf Starup

1996

SPIN OFF (13.01-04.02) 

Nordisk gruppeutstilling

 

HVIT MYTE (10.02-03.03)
Tone Myskja



TEKSTIL (09.03-31.03)

Anne Knutsen



SMYKKER (27.04-02.06)

Otto Künzli



TEKSTIL (13.06-18.08) 

Åse Ljones



JUBILEUMSUTSTILLING NORSK BILLEDHOGGERFORENING 50ÅR - INSTALLASJON (29.08-15.09)

Inge van der Drift



INSTALLASJON (21.09-13.10)

Karina Aurora Lindell



FIBERKUNST (19.10-10.11)

Gidsken Braadli



KERAMIKK 1996 - UTSMYKKING (23.11-15.12)

 

BYGGESTEIN OG BILDE

1995

BULKA FLAK (07.01-29.01)
Turid Holter

HÅP (09.02-05.03)

Ragnhild Monsen

GJENNOM TRE (11.03-09.04)

Anette Koefoed

INSTALLASJON (08.06-06.08)

Liv Zacharisson



FARGEPROSJEKT (10.08-10.09)

Sunniva McAlinden

 

HÆRVERK PÅ UTSMYKKING (16.09-15.10)

Samarbeid med Arkiteksmuseet
 

J. KIRKERUD, E. LUNDEBREKKE & T.R. PEDERSEN

J. Kirkerud, E. Lundebrekke, T.R. Pedersen

 

SMYKKER (21.10-12.11)
Rian de Jong



TEKSTIL (18.11-17.12)

Eirin Behrens

1994



TEKSTIL (09.01-30.01)

Jeanette Eek Jensen

 

KERAMIKK (05.02-06.03)

Pekka Poo Persson, Bernd Pfeiffer

 

SMYKKER (12.03-17.04)

Sigurd Bronger

 

HOMMAGE Á KURT SCHWITTERS (23.04-20.05)

Merete Berg Toreg, Rolf Sextro, Michael Stephan, Charles Michalsen, Brigitte Raabe, Ellen-Maria Heggdal

 

KERAMIKK (09.06-07.08)
Hanne Heuch



SKULPTUR (13.08-04.09)

Toril Rygh



TEKSTIL (08.09-02.10)

Marit Gulbrandsen



TOVE LISE RØKKE OLSEN

Tove Lise Røkke Olsen



UNN SØNJU

Unn Sønju

1993



DEN OLYMPISKE ILD - IDÉKONKURRANSE OL-94 (14.01-31.01) 

INSTALLASJON (06.02-28.02)

Kjetil Skøien
 

INSTALLASJON (17.04-23.05)

Kyrre Andersen og Liv Anne Lundberg
 

IDEUTKAST UTSMYKKING VÆRNES LUFTHAVN DEL 1 (25.05-06.06)

TEKSTIL (10.06-08.08)

Lia Cook



KERAMIKK (14.08-12.09)

Peter Voulkos



GRAFIKK SOM UTSMYKKING (16.09-03.10)

Randi Eilertsen, Reidun Angell, Tom Gundersen, Laila Hilsen, Steinar Klasbu, Yngve Zacharias, Hanne-May Scheen, Tore Aarholt



IDEUTKAST UTSMYKKING VÆRNES LUFTHAVN DEL 2 (06.10-10.10)

Alex Booker, Anders Tomre, Bjørn K. Nilsen, Søren von Ubisch



MØBLER (16.10-07.11)

Kristine Kaspersen og Tina Falch



INSTALLASJON: "FLOURISERENDE TEPPER" (04.11-12.12)

Tove Pedersen, Rolf Bender

1992



TEKSTIL (09.01-09.02)

Bjørg Heggstad Jakkhelln



RUNWAYS (21.02-15.03)

Helge Røed



AXIS (28.03-26.04)

Nils Henrik Asheim og Tor Lindrupsen

PERSPEKTIVER PÅ TEKSTIL UTSMYKKING (08.05-14.06)

Dorothea Volkart Nordah, Norske Tekstilkunstnere



METALL (02.07-02.08)

Synnøve Korssjøen

SMYKKER (08.08-06.09)

Lars Sture

PANORAMA (25.09-11.10)

Arne Aalberg, Kyrre Andersen, Sigurd Brogner, Lillian Eliassen, Tina Falch, Marit Gulbrandsen, Elise-Ann Hochlin, Jeannette Eek Jensen, Kristin Kaspersen, Annette Koefoed, Synnøve Korssjøen, Karin Aurora Lindell, Liv Anne Lundberg, Bjørg Nedrebø, Pekka Po Persson, Bernd Pfeiffer, Tove Lise Røkke Olsen, Bente Knudsen Sanden

TEKSTIL (10.10-08.11)

Guri Svindahl

INSTALLASJON (14.11-20.12)

Inge van der Drift

1991


BRITISH CERAMICS IN NORWAY (24.01-17.02)

Alison Britten, Steve Buck, Robert Cooper, Colin Gorry, Linda Gunn-Russel, Dan Kelly, Martin Lewis, Carol McNicoll, Henry Pim, Peter Smith, Angus Suttie, Tristan Williams, Takeshi Yasuda

 

STUP (28.02-23.03)

Astrid Ræstad Synnes, Freidis Einarsen, Heidi Rognskog, Bjørg Nedrebø

 

MULTIVISJONER (06.04-14.04)

Inger Johanne Byhring, Casper Evensen, Guri Dahl, Clas Hansen, Espen Tollefsen

 

LANDSKAP (18.04-12.05)

Per Berntsen

 
DET GUDOMMELIGE SENSORIUM (10.08-01.09)
Ann-Elise Pettersen, Einar Hyndøy

SMYKKER (08.09-06.10)
Liv Blåvarp

MØBLER (18.10-17.11)

Morten Steen Kaels

EN TID I BERGEN (23.11-22.12)

Liv Due, Aud Gisholt, Elisa Helland Hansen, Eyvind Hermansen, Hanne Heuch, Kjell Johannessen, Anne Lise Karlsen, Tove Kristiansen, Torbjørn Kvasbø, Torunn Myrann, Anne Marit Opstad, Helge Simonsen, Harald Solberg, Gunnar Thorsen, Marit Tingleff, Øyvind Tigleff, Kirsten Øverås

1990


PERFORMANCE (20.01-10.02)  
Svein Ove Kirkhorn, Christen Sverre m.fl.

INTEGRERT UTSMYKKING (22.02-11.03) 
Tone Saastad, Liv Anne Lundberg og Kyrre Andersen, Tor Hvamen, Audgunn Naustdal Holsen, Jørund Fjøsne, Bjørn K. Nilssen,

Lilian Dahle m.fl.

UTGANGSPUNKT PAPIR (15.03-12.04)         
Gabriella Gøransson, Gjertrud Hals, Alison Leggat, Kaja B. Røed, Hanne-May Scheen

BYROM - Plassdannelser (26.04-16.05)
Johan Sandborg      



LEIRE PÅ RAM - SEKS SIDER AV SAMME TID (26.05-24.06)

Finn Alsos, Lisbet Dæhlin, Nina Malterud, Søren Ubisch, Elisabeth von Krogh,

Beth Wyller



ARKITEKTONER (31.08-16.09)

Jo Aastorp, Rønnaug Beate Mork, Helge Torsten Nes, Anne-Siri Baardsen, Tor Helge Storkaas, Solvår Waagø, Tore Nybø, Aylin Jørgensen-Dahl, Marte Vikheim

 

FILT (27.09-21.10)

Kristine Brodersen, Beret Aksnes, Gunvor Olsen

 

LUBITEL (25.10-18.11)

Jamie Parslow

 

JULEUTSTILLING (24.11-23.12)

Leif Stangby-Nilsen, Karen Klim, Anneline Sund, Tove lise Røkke Olsen, Karen Disen, Hanne Lunder, Kjell Johannesen, Rigmor Hovland 

1989   


GLASS (24.08-24.09)
Ulla Mari Brantenberg, Synnøve Ellingsen, Karen Klim, Jorun Kraft Mo, Mikkel Mc, Guttorm Nordø, Britt Smelvær, Bente Stokke

STOFFTRYKK (05.10-05.11)
Katrine Giæver, Wenche Nilsen Stranden,

Eli Solsrud

MILKY WAYS (09.11-26.11)       
Kjetil Skøien, Arnhild Litlere, Rolf Wallin

STØY OG SKJERM (29.11-10.01)
Synnøve Elingsen, Johannes Bloch Hellum, Magne Aarvik, Gunn Harbitz, Dag Skedsmo, Nils Aasland, Harriet Backer og Olav Storø        

RAM Artistic Directors  
1989–1997 Lotte Sandberg

1997–2001 Heidi Sand

2001–2005 Astrid Andreassen

2005–2014 Gudrun Eidsvik

2014–2018 Madeleine Park

2018–  Joakim Borda-Pedreira